اسپاگتی گوجه فرنگی کلاسیک

اسپاگتی گوجه فرنگی کلاسیک

این غذا با مواد اولیه تازه آماده می شود و غذایی مناسب برای کودکان است. می توانید در تهیه سس آن از اسفناج، منداب و نخود فرنگی هم استفاده کنید. از خوردن آن لذت ببرید!
نکاتی در رابطه با تهیه ی اسپاگتی گوجه فرنگی کلاسیک :

۱- از ریحان تازه، استفاده نمایید.  چند برگ کوچک تر ریحان را برای تزیین کنار بگذارید ، بقیه برگ و ساقه های ریحان را ریز خرد کنید.

۲- سیر و پیاز را ریز خرد کنید.

۳- گوجه فرنگی ها را از وسط نصف کرده و خرد کنید.

۴- از فلفل سیاه تازه آسیاب شده، استفاده کنید.

۵- پنیر پارمزان را رنده کنید.

قابلمه ای را روی حرارت متوسط قرار دهید و ۱ قاشق غذا خوری روغن زیتون و پیاز را در آن بریزید و برای حدود ۷ دقیقه تا پیاز نرم و اندکی طلایی شود، بپزید.
سیر و ساقه های ریحان را به آن اضافه کنید و برای چند دقیقه بپزید، سپس گوجه و سرکه بالزامیک را اضافه کنید.بر روی آن ها اندکی نمک و فلفل بپاشید و برای ۱۵ دقیقه دیگر بپزید(هر از گاهی مواد را هم بزنید). برگ های ریحان را اضافه کنید ، حرارت را کم کنید و بگذارید تا مواد غلیظ شوند.
در این میان، در قابلمه ای آب را بجوشانید و به آن اندکی نمک اضافه کنید. اسپاگتی را در آن بریزید و طبق دستور روی بسته بندی، آن را به میزانی که بیش از حد نرم نشود یا اصطلاحا زیر دندان بیاید، بپزید. بعد از پخت، ۱ پیمانه از آب اسپاگتی را کنار بگذارید و اسپاگتی را آبکشی نمایید و به قابلمه باز گردانید.
اسپاگتی را به سس اضافه کنید و هم بزنید. اگر اسپاگتی بیش از حد خشک و غلیظ بود به آن در حد نیاز آب اسپاگتی اضافه کنید. برای سرو، بر روی اسپاگتی برگ های ریحان (که کنار گذاشته بودید) قرار دهید و پنیر پارمزان رنده شده بریزید.