انچیلادای لوبیا و پنیر

انچیلادای لوبیا و پنیر

انچیلادا یک غذای مکزیکی است که برای تهیۀ آن، داخل نان ترتیلا را با مواد مختلفی پر می کنند و عموماً از گوشت چرخ کرده در آن استفاده می شود، اما در این دستور نسخۀ گیاهی آن را به شما آموزش می دهیم.
نکاتی در رابطه را تهیۀ انچیلادای لوبیا و پنیر :

۱- پیاز را ریز و سیر را نسبتاً درشت خرد کنید.

۲- پنیری که استفاده می کنید ترجیحاً کم چرب باشد.

۳- لوبیا ها را قبل از استفاده شسته و آبکشی کنید.

۴- سس باقی مانده را می توانید در یک ظرف دربسته تا ۱ هفته و یا در فریزر تا ۳ ماه نگهداری کنید.

فر را تا دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. در یک مخلوط کن، پنیر کاتیج را هم بزنید تا نرم و لطیف شود. آن را به یک کاسۀ متوسط منتقل کنید و با لوبیا سیاه ها مخلوط کنید و با نمک و فلفل مزه دارش کنید. نان های ترتیلا را در مایکروفر حدود ۲ دقیقه گرم کنید تا نرم شود. دو طرف هر کدام از ترتیلا را با روغن کمی چرب کنید، به اندازۀ ۲ قاشق سوپخوری از مخلوط پنیر را وسط آن ها قرار دهید و نان را اطراف پنیرها تا کنید. ترتیلاها را حدود ۸ تا ۱۰ دقیقه در فر بپزید.
در این حین، در یک ماهیتابۀ متوسط، روغن را کمی گرم کنید. سیر و پیاز را به ماهیتابه اضافه کنید و پنج دقیقه تفت دهید تا پیاز کمی نرم شود. پودر چیلی را بیفزایید و یک دقیقه بپزید تا مخلوط معطر شود. سرکه، رب گوجه و آب سبزیجات را به آن اضافه کنید و هم بزنید، سپس شعله را کم کنید تا ۵ دقیقه آرام بپزد و به مقدار دلخواه به آن نمک و فلفل اضافه کنید. مخلوط را به یک مخلوط کن منتقل کنید و هم بزنید تا نرم شود ( مراقب هم زدن مایعات داغ باشید ). برای سرو، انچیلادا ها را در ۸ ظرف جداگانه قرار دهید، یک سوم پیمانه از سس را روی هر کدام بریزید و برای تزئین مقداری پیاز و گشنیز روی آن بپاشید.