بادام شکلاتی

بادام شکلاتی

تهیه این بادام های شکلاتی بسیار آسان است و خوردن آن ها برای دوست داران شیرینی لذت بخش خواهد بود.
نکاتی در رابطه با تهیه ی بادام شکلاتی:

۱- از شکلات نیمه شیرین استفاده کنید. آن را ریز خرد کنید.
۲- در صورت تمایل به جای پودر کاکائو می توانید از پودر قهوه استفاده کنید.
۳- با این میزان مواد، ۷ تا ۸ پیمانه شکلات خواهید داشت.

از قبل فر را با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. بادام ها را در سینی فر بریزید و برای ۱۰ دقیقه در فر تفت دهید، تا بوی آن ها بلند شود. در میان پخت، سینی را تکان دهید. در سه سینی فر کاغذ روغنی پهن کنید. در ۲ عدد از آن ها توری قرار دهید.
در قابلمه ای کوچک شکر، آب، بادام تفت داده شده و پودر دارچین را با هم ترکیب کنید. آن را در حالیکه مدام هم می زنید برای ۸ دقیقه روی حرارت متوسط رو به بالا تا شکر طلایی شود و سپس مواد روی بادام ها را بپوشاند، بپزید. بادام ها را در سینی فر که با کاغذ روغنی پوشاندید، بریزید و برای ۱۵ دقیقه در فریزر یا یخچال قرار دهید، تا خنک شوند.
شکلات را در کاسه ای بریزید و روی قابلمه ای از آب در حال جوش قرار دهید. شکلات را هم بزنید تا آب شود. بادام های خنک شده را شکلات بریزید و هم بزنید تا شکلات کاملا روی بادام ها را بپوشاند. بادام ها را در ۲ سینی فر آماده شده با توری بریزید. بادام ها را با چنگال از هم جدا کنید. آن ها را برای ۳ تا ۴ دقیقه در یخچال قرار دهید تا خنک شوند.
پودر کاکائو را در ظرفی بریزید و بادام ها را در آن بریزید. آن ها را با تکان دادن ظرف با هم ترکیب کنید، تا پودر کاکائو روی بادام ها را بپوشاند. پودر کاکائو اضافی را بگیرید. می توانید بادام ها را در ظرف در بسته تا یک ماه نگه داری کنید.