بستنی با نان شکلاتی (برای ولنتاین)

بستنی با نان شکلاتی (برای ولنتاین)

این بستنیِ نانی خوشمزه را می توانید برای مناسبت های مختلف و همین طور روز ولنتاین این کیک زیبا را تهیه و نوش جان کنید. امیدواریم با مجموعه دستورهای مخصوص آشپزباشی در کنار دوستان و خانواده خود لحظات شیرینی را بگذرانید .
نکاتی در رابطه با تهیه ی بستنی با نان شکلاتی (برای ولنتاین) :

۱- به آرد اضافی برای آردپاشی سطح کار نیاز دارید.
۲- اگر دسترسی دارید از یک و نیم قاشق چای خوری عصاره وانیل استفاده کنید.
۳- از بستنیِ وانیلی یا توت فرنگی استفاده کنید. بگذارید تا بستنی کمی نرم شود.
۴-برای مناسبت های متفاوت آن ها را با قالب مربوط، قالب بزنید.

برای آماده کردن نان بستنی، در ظرفی آرد، پودر کاکائو، بیکینگ پودر و نمک را با هم الک کنید و کنار بگذارید.
در ظرفی دیگر، کره (به دمای محیط)، وانیل و شکر را با همزن برقی بزنید تا خامه ای شوند. تخم مرغ و شیر را به آن ها اضافه کنید و با هم خوب ترکیب کنید. ترکیب آرد را به آن ها اضافه کنید و با درجه پایین همزن بزنید تا با هم ترکیب شوند.
خمیر را به دو قسمت کنید. آن ها را باز کنید . هر کدام را در کیسه ی نایلونی بپیچید و به مدت ۱ ساعت تا سفت شود در یخچال بگذارید.
از قبل، فر را با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. سطح کار را آردپاشی کرده و خمیر را بر روی آن پهن کنید. خمیر را به پهنای ۳ میلی متر باز کنید(هر از گاهی خمیر را با کاردک از سطح کار جدا کنید). آن را با قالب طرح قلب (۶ یا ۷ سانتی متری) برش دهید. خمیر ها را جفت قالب بزنید.
در سینی فر، کاغذ روغنی پهن کنید. قلب ها را در آن بچینید و برای حدود ۳۰ دقیقه تا سفت شوند، در یخچال بگذارید. با چنگال روی تمام سطح قلب ها را سوراخ کنید و آن ها رابرای ۱۲ تا ۱۵ دقیقه تا سفت شوند، در فر بپزید. اجازه دهید تا در سینی فر خنک شوند و سپس آن ها را روی توری قرار دهید.
بر روی نیمی از بیسکویت ها، با قاشق به پهنای حدود یک سانت و نیم بستنی قرار دهید و بیسکویت جفت را به سمت بالا بر روی آن بگذارید. آن ها را فوراً در فریزر بگذارید تا سفت شوند و سپس آن ها را سرو کنید.