بیسکویت لقمه ای

بیسکویت لقمه ای

این بیسکویتهای ترد در سایز کوچک، با لایه ای از شکلات و طعم متفاوت لیمو و نارگیل بسیار خوشمزه هستند. از خوردن آن ها لذت ببرید!
نکاتی در رابطه با طرز تهیه ی بیسکویت لقمه ای:

۱-از شکلات نیمه شیرین استفاده کنید. آن را ریز خرد کنید.
۲- نیاز است که بیسکویت ها را ۱ ساعت در یخچال قرار دهید.
۳-با این میزان مواد حدود ۱۰۰ عدد بیسکویت، خواهید داشت.

آرد، آرد ذرت، بیکینگ پودر و نمک را با هم ترکیب کنید.
با درجه متوسط همزن برقی کره (به دمای محیط) را بزنید تا نرم شود.شکر را به آن اضافه کنید و برای ۳ دقیقه بزنید تا پفدار و سبک شود. تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و خوب بزنید. ترکیب آرد را اضافه کنید و مواد را با درجه پایین همزن بزنید تا خوب با هم ترکیب شوند. سپس پودر نارگیل، رنده پوست لیمو و ۱۵۰ گرم از شکلات را به سایر مواد اضافه کنیدو به خوبی با هم ترکیب کنید.
در سینی فر کاغذ روغنی پهن کنید. خمیر را با قاشق چای خوری پر با فاصله ی دو و نیم سانتی متر از هم در سینی فر بریزید و برای ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.
از قبل فر را با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. بیسکویت ها را برای ۱۸ تا ۲۰ دقیقه تا طلایی شوند، بپزید. سینی فر را در میانه پخت بچرخانید. بیسکویت ها را روی توری قرار دهید تا کاملا خنک شوند.
شکلات باقیمانده را در کاسه ای روی قابلمه ای از آب جوش، آب کنید. قسمت زیر بیسکویت ها را در شکلات بزنید، شکلات اضافی آن ها را بگیرید و در سینی فر که در آن کاغذ روغنی انداختید، قرار دهید. آن ها را برای حدود ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا سفت شوند.