بیسکویت های قلبی مربایی

بیسکویت های قلبی مربایی (برای ولنتاین)

این بیسکویتهای ترد با گردو و مارمالاد را حتما امتحان کنید. برای مناسبت های متفاوت آن ها را با قالب مربوط، قالب بزنید. این یکی از دستورهای ویژه ولنتاین است.
نکاتی در رابطه با تهیه ی بیسکویت های قلبی مربایی (برای ولنتاین) :

۱- به آرد و پودر قند اضافی نیاز دارید.
۲-  گردو را تفت دهید.
۳- از کره سرد استفاده کنید. آن را تکه تکه کنید.
۴- اگر دسترسی دارید از ۱ قاشق چای خوری عصاره ی وانیل استفاده کنید.
۵- از مارمالاد دلخواه مانند آلبالو یا توت فرنگی استفاده کنید.

آرد و بیکینگ پودر را الک کنید و کنار بگذارید. گردو را به همراه پودر قند، نمک و پودر دارچین در مخلوط کن، آسیاب کنید.
ترکیب گردو را درظرفی بریزید. کره(سرد) و شکر را به آن اضافه کنید و با درجه متوسط همزن برقی تا پف دار شود، هم بزنید. وانیل و تخم مرغ را به آن اضافه کنید و هم بزنید. درجه همزن را کم کنید، ترکیب آرد را به سایر مواد اضافه کنید و خوب با هم ترکیب کنید.
خمیر را به دو قسمت کنید. آن ها را باز کنید . هر کدام را در کیسه ی نایلونی بپیچید و به مدت ۲ ساعت تا سفت شود در یخچال بگذارید.
از قبل، فر را با حرارت ۱۹۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. ابتدا با یک نیمه از خمیر کار کنید. روی سطح کار آرد بپاشید و روی آن خمیر را به پهنای ۳ میلی متر باز کنید. آن را به مدت ۲۰ دقیقه در یخچال قرار دهید. با قالب مربع دالبر (۵ سانتی متری) قالب بزنید. وسط نیمی از مربع ها را با قالب طرح قلب (تقریبا ۲ سانتی متری) قالب بزنید. این کارها را با نیمه ی دیگر خمیر تکرار کنید. خمیر های اضافه را با هم ترکیب کرده و قالب بزنید. مربع ها را به فاصله ۵ سانتی متر از هم در سینی فر که در آن کاغذ روغنی پهن کردید، قرار دهید. مربع ها را برای ۸ تا ۱۰ دقیقه تا طلایی شوند، بپزید. برای خنک شدن، آن ها را روی توری قرار دهید.
در این میان، مارمالاد را در قابلمه ای روی حرارت متوسط برای ۷ دقیقه تا زمانی که غلیظ شود، بپزید.
روی مربع ها، مارمالاد بمالید. روی مربع های قلب دار، پودر قند بپاشید و آن ها را روی مربع های مارمالادی قرار دهید.