تارت گوشت

تارت گوشت

اموزش تهیه تارت گوشت :

گوشت گوسفند کثیر الغذا بوده و به سرعت  هضم می شود. تولید کننده خون صالح ، تقویت کننده بدن و چاق کننده می باشد.  پیازچه خاصیت ضدعفونی کننده و میکروب کشی دارد.خوب است که از بلغور گندم برای درمان یبوست و بهبود تنبلی‌ و کندی عملکرد روده‌ها در وعده هایتان استفاده کنید.برگ های کرفس مقدار زیادی ویتامین ث دارند البته مقداری در هنگام پختن از بین می رود. دارای کلسیم و قدری املاح معدنی است که برای اعصاب مناسب است . فسفر بالایی دارد و برای هوش خوب است . همین طور برای التیام ورم ها به کار می رود . جعفری ضد تب است . ادرار آور و قاعده آور است . سنگ کلیه را دفع می کند و برای گوارش مفید است.هویج به هضم غذا کمک می‎کند و مقوی معده است و همچنین بازکننده‎ی گرفتگی‎ها و انسداد کبد است. سیب زمینی به علت دارابودن فیبر غذایی مناسب , در تنظیم عمل کرد دستگاه گوارش وجلوگیری از یبوست مفید است .سیب زمینی بدلیل داشتن مقدر ویتامین C ضد بیماری اسکوربیت است.
خواص  تارت گوشت :

گوشت، پیازچه ، جعفری گرم و خشک.هویچ ، سیب زمینی گرم و تر است.

گوشت ،بلغور، رب، پیاز، تخم مرغ، سیر و نمک را در کاسه ای مخلوط کنید و ورز دهید تا حالت چسبندگی پیدا کند، سپس در ظرف تارت گوشت را تا دیواره ظرف پهن کنید، سپس در فر بگذارید و بگذارید تا یک ربع گوشت دور ظرف بپزد توجه کنید فقط یک ربع باشد و گوشت کامل نپزد.
روغن و هویج را تفت دهید و سپس کرفس، سیب زمینی و پیاز چه را اضافه کنید و تفت دهید تا مواد بپزد. در ظرف دیگری کره، پنیر و جعفری را با هم مخلوط کنید و به سبزیجات داغ اضافه نمایید این مواد را روی گوشت نیم پز بریزید و رویش را با پنیر پیتزا پر کنید و مجددا یک ربع دیگر بگذارید بپزد و سپس سرو کنید.