دسر کارامل شکلاتی

دسر کارامل شکلاتی

اموزش تهیه دسر کارامل شکلاتی  :

شکلات سرشار از کلسیم و فسفات دوشو است. هم چنین داراى ویتامین (د) مى باشد که این ویتامین براى تهیه کلسیم استخوانها نقش مهمى به عهده دارند. بنابراین شکلات غذایى است که ضد سستى استخوانها مى باشد و مى توان به بچه ها داد به شرطى که از مقدار معینى تجاوز نکند.
کاکائو داراى دو درصد (نئوبرومین ) و (کافئین ) است که مصرف آن براى تقویت اعصاب کسانى که کارهاى فکرى مى کنند مفید است و در عین حال داراى اوکسالات دوکلسیم است که این ماده، شکلات را براى کسانى که نقرس دارند یا چاق هستند و یا امراض کبدى و یا رماتیسم دارند زیانبخش کرده است. صد گرم شکلات داراى پانصد کالرى حرارت است.  شکلات به علت چربى زیادى که دارد هضم آن مشکل است و چون قابض است تولید یبوست مى کند. کسانى که ورم مفاصل و رماتیسم دارند و یا از نظر کلیه ها و کبد علیل هستند نباید آن را بخورند. دانه کاکائو داراى پنجاه درصد چربى است. پروتئین، کلسیم و ویتامین B۱۲ موجود در شیر نقش مهمی در پیشگیری از بروز عوارض پوستی همچون خشکی، شکنندگی و اگزما دارد. شکر براى معده خوب است ، لیکن براى معده صفرائى زیان آور است چون شکر به صفراء تبدیل مى شود، شکر راه بندها را باز مى کند، تشنگى آور است ، شکر کهنه خون تیره و پرمایه به وجود مى آورد، بلغم را از معده مى زداید، نرم کننده ، زداینده و شستشودهنده است
خواص دسر کارامل شکلاتی :

شکلات وشکر دارای طبیعتی گرم  و شیر و خامه  سرد هستند.

نصف لیوان شیر را در یک کاسه بریزید و روی آن پودر ژلاتین را بپاشید و بعد آن را در روی بخار آب قرار دهید تا پودر ژلاتین حل شود.
در یک قابلمه خامه و بقیه شیر را ریخته و خوب هم بزنید تا خامه کاملا آب شود و بعد شکر را اضافه کنید تا خوب حل شود و مرتب هم بزنید تا خوب داغ شود اما نباید بجوشد.
ظرف شیر را از روی حرارت بردارید و پودر کاکائو، مخلوط ژلاتین و شکلات رنده شده و همینطور اسانس وانیل را اضافه کنید.
مواد را در قالب مورد نظر ریخته و در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد.