ساندویچ مرغ بوفالوی تند آرام پز

ساندویچ مرغ بوفالوی تند آرام پز

مرغ بوفالو یا بال مرغ بوفالو( Buffalo chicken wing)، بال سرخ شده ی مرغ است که لایه ای ازسس فلفل تند روی آنرا پوشانده است. گفته میشه که منشاء این غذا شهر بوفالو در ایالت نیویرک  آمریکا ست. ما در این ساندویچ،همان طعم تند بال مرغ بوفالو را در ران مرغ های آرام پز با گوجه فرنگی و سس فلفل تند خواهیم داشت. میتوانید این ساندویچ را با بلو چیز سرو کنید.
نکاتی در رابطه با تهیه ی ساندویچ مرغ:

۱- از۵۰۰ گرم گوشت ران مرغ و ۵۰۰ گرم سینه مرغ گوشت (هر دو بدون پوست و بدون استخوان) استفاده کنید. مرغ را به ابعاد ۴ سانتی متری برش دهید.

۲- از پیاز سفید استفاده کنید. پیاز را ریز خرد کنید.

۳- سیر را درشت خرد کنید.

۴- دانه های فلفل دلمه ای را گرفته و آنرا ریز خرد کنید.

۵- از ۴۰۰ گرم گوجه ی له شده ،استفاده کنید.

در قابلمه ای روغن زیتون را با حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید. ران های مرغ را در قابلمه قرار دهید و بر روی آنها نمک و فلفل بپاشید و برای ۵ دقیقه تا مرغ طلایی شود، بپزید(مرغ را یک بار هم بزنید). آنها را به آرام پز انتقال دهید(سعی کنید روغنشان در قابلمه باقی بماند).این مراحل را برای سینه مرغ تکرار کنید.
پیاز، سیر و فلفل دلمه ای را در قابلمه بریزید و با دمای متوسط برای ۶ دقیقه تا پیاز شفاف شود، بپزید(مواد را مدام هم بزنید). به آنها یک چهارم پیمانه آب اضافه کنید و برای ۵ دقیقه بپزید(در حالیکه مواد را مدام هم می زنید و مواد قهوه ای که به دیواره های قابلمه چسبیده، جدا می کنید). به مواد نمک وفلفل اضافه کنید و به آرام پز انتقال دهید.
گوجه ی له شده، سس فلفل تند، سس ورچستر شایر، سس خردل و عسل را به مواد در آرام پز، اضافه کنید و مواد را هم بزنید تا با هم ترکیب شوند.درب آرام پز را گذاشته و مواد را برای ۴ ساعت با حرارت بالا، تا مرغ خیلی نرم شود، بپزید. پس از این زمان، مرغ را ریش ریش کنید و به آن نمک و فلفل بزنید و بر روی نان های همبرگر سرو کنید.(برای ریش ریش کردن مرغ ها می توانید از گوشت کوب استفاده کنید و یا آنها را از آرام پز خارج کنید ، در ظرفی با استفاده از ۲ چنگال ریش ریش کنید و سپس آنها را به سس بازگردانید).