شیرینی زبان گربه

شیرینی زبان گربه

این شیرینیِ فرانسوی خوشمزه به دلیل شباهتش به زبان گربه با این نام معروف است. نوش جان !
نکاتی در رابطه با طرز تهیه ی شیرینی زبان گربه :

۱- کره را به قطعات کوچک برش دهید. به کره ی اضافی برای چرب کردن سینی فر نیاز دارید.
۲- اگر دسترسی دارید از نصف قاشق چای خوری عصاره وانیل استفاده کنید.
۳- پوست لیمو را ریز رنده کنید.
۴-از شکلات نیمه شیرین استفاده کنید. آن را ریز خرد کنید.
۵- با این میزان مواد حدود ۶۰ عدد شیرینیِ زبان گربه خواهید داشت.

از قبل فر را با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. سینی فر را با کره کمی چرب کنید. با همزن برقی کره را بزنید، تا خامه ای شود. پودر قند را به آن اضافه کنید و برای ۲ تا ۳ دقیقه دیگر بزنید.
آرد را به همراه نمک ۳ بار الک کنید. سفیده های تخم مرغ را یکی یکی به کره اضافه کنید و خوب هم بزنید. وانیل را اضافه کنید. با لیسک کناره های ظرف را تمیز کرده و با سایر مواد ترکیب کنید. آرد را به تدریج به مواد اضافه کنید و هم بزنید. رنده پوست لیمو را با سایر مواد ترکیب کنید.
خمیر را در قیفی با ماسوره شماره #۲B (نوعی ماسوره کنگره دار یا سبد حصیری) بریزید. با آن خمیر را به شکل عدد ۸ انگلیسی و به طول ۷ سانتی متر قیف بزنید. اگر این نوع قیف زدن برایتان سخت است خمیر را به شکل میله های ۷ سانتی متری قیف بزنید.
شیرینی ها را برای ۱۲ تا ۱۵ دقیقه تا کناره هایشان قهوه ای شود، بپزید. سپس آن ها را روی توری قرار دهید تا خنک شوند. وقتی شیرینی ها خنک شوند، ترد می شوند.
شکلات را در کاسه ای روی قابلمه ای از آب جوش قرار دهید. آن را هم بزنید تا آب شود. اگر شکلات سفت بود، کمی روغن به آن اضافه کنید تا روان شود. با کمک کاردک روی سطح نیمی از شیرینی ها شکلات بمالید و شیرینی های باقیمانده را بر روی آن ها قرار دهید. بعد از خنک شدن آن ها را تا نیمه در شکلات آب شده بزنید و بر رویشان پودر پسته بپاشید.