شیرینی ماکارون

شیرینی ماکارون

این شیرینی ها رویه ای ترد دارند ولی از درون نرم و کشدار هستند. می توانید آن ها را در رنگ ها و طعم های مختلف درست کنید.
نکاتی در رابطه با طرز تهیه ی شیرینی ماکارون :

۱-بادام را ریز آسیاب کنید. یا از آرد بادام استفاده کنید.
۲- اگر دسترسی دارید از یک چهارم قاشق چای خوری عصاره ی وانیل استفاده کنید.
۳-برای تزیین این شیرینی، به کرم مخصوص ماکارون نیاز دارید. برای این دستور به نصف میزان ذکر شده در دستور تهیه کرم از آن نیاز دارید.
۴- با این میزان مواد ۳۰ عدد شیرینی خواهید داشت.
۵- برای رنگ کردن ماکارون ها، در پایان مرحله ی ۳، رنگ خوراکی مورد نظرتان را قطره قطره به خمیر اضافه کنید تا به میزان رنگ دلخواهتان درآید. کرم مخصوص را هم به همان رنگ درآورید.

از قبل فر را با حرارت ۱۵۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. در ظرفی، پودر قند را الک کنید. بادام آسیاب شده را با آن ترکیب کنید و کنار بگذارید. در ۲ عدد سینی فر کاغذ روغنی پهن کنید. و با قالب گرد حدود ۴ سانتی متری که به آرد آغشته کردید، روی کاغذ را علامت بزنید.
در کاسه ای بزرگ، سفیده های تخم مرغ را با درجه متوسط همزن برقی بزنید، تا کف کند. سپس نمک را به آن اضافه کنید و هم بزنید. شکر را به تدریج با قاشق چای خوری به آن اضافه کنید و تا سفیده فرم بگیرد، بزنید.
با لیسک نصف ترکیب بادام را به سفیده ی زده شده اضافه کنید و خوب با هم ترکیب کنید. سپس وانیل و نیمه ی دیگر ترکیب بادام را به مواد اضافه کنید و خوب با هم مخلوط کنید. کاسه را محکم به سطح کار بکوبید تا هوای اضافی خمیر از آن خارج شود.
خمیر را در قیف با ماسوره ی ساده به سایز یک و نیم سانتی متری بریزید. خمیر را در دایره های علامت زده روی کاغذ روغنی قیف بزنید. ماکارون ها را برای ۲۰ تا ۲۵ دقیقه بپزید، تا سفت شوند و به راحتی از کاغذ روغنی جدا شوند (سینی فر را در میانه پخت بچرخانید). بگذارید تا ۵ دقیقه خنک شوند و سپس آن ها را روی توری قرار دهید تا کاملا خنک شوند.
۲ قاشق چای خوری از کرم مخصوص ماکارون، روی سمت صاف نیمی از ماکارون ها قرار دهید و سپس ماکارون های باقیمانده را روی آن ها بگذارید. قبل از سرو، ماکارون ها را برای ۲۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا سفت شوند.
برای ماکارون طعم توت فرنگی، در پایان مرحله ی ۳، ۴ قطره رنگ خوراکی قرمز به خمیر بزنید. و بقیه مراحل را ادامه دهید. برای کرم مخصوص آن ، یک چهارم قاشق چای خوری وانیل و یک سوم پیمانه توت فرنگی که آن را از صافی رد کردید،بعد از اضافه کردن کره، به مواد کرم اضافه کنید.
برای ماکارون طعم شکلاتی، ۲ قاشق غذاخوری پودر کاکائو با پودر قند در مرحله ی ۱ ، الک کنید. برای مواد میانی  آن هم، از رویه ی شکلات استفاده کنید. دستور تهیه آن را از اینجا ببینید.