مرغ سوخاری با لوبیا سبز و برنج

مرغ سوخاری با لوبیا سبز و برنج

مرغ سوخاری با لوبیا سبز و برنج از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است

این غذای سریع و آسان مناسب روزهای پرمشغله ی هفته است. تنها این ۴ مرحله را دنبال کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

نکاتی در رابطه با تهیه ی مرغ سوخاری با لوبیا سبز و برنج :

۱- به یک پیمانه به علاوه ۱ قاشق چای خوری آرد نیاز دارید.
۲- به ۴ عدد فیله ی مرغ هر کدام به وزن حدود ۶۰ گرم نیاز دارید. آن ها را بکوبید تا به پهنای حدود نیم سانتی متر شوند. می توانید از گوشت فیله شده هم استفاده کنید.
۳- به یک چهارم پیمانه به علاوه ۱ قاشق چای خوری روغن زیتون نیاز دارید.
۴- پیاز را خرد کنید.

  1. از قبل، فر را با حرارت ۱۲۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. برنج را پخته و کنار بگذارید. در ظرفی ، تخم مرغ ها را بزنید. در ظرفی دیگر، ۱ پیمانه آرد را با فلفل پاپریکا ترکیب کنید. بر روی تخم مرغ ها، ترکیب آرد و فیله های مرغ نمک و فلفل بپاشید. هر فیله ی مرغ را در ترکیب آرد بغلتانید، سپس در تخم مرغ فرو ببرید، تخم مرغ اضافی را بگیرید و دوباره در آرد بزنید.
  2. در ماهیتابه ای نچسب یک چهارم پیمانه روغن زیتون را روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید. فیله ها را برای ۳ تا ۴ دقیقه از هر طرف تا رویه ی آن ها طلایی شوند، سرخ کنید. آن ها را در سینی فر قرار داده و برای اینکه گرم بمانند در فر بگذارید.
  3. روغن ماهیتابه را خالی کنید و بگذارید تنها ۱ قاشق غذاخوری روغن در آن بماند. ۱ قاشق چای خوری آرد باقیمانده را در آن بریزید و برای ۳۰ ثانیه تا طلایی شود، تفت دهید. سپس در حالیکه آن را هم می زنید، شیر را کم کم به آن اضافه کنید. حرارت را زیاد کنید و برای ۴ تا ۵ دقیقه تا غلیظ شود، بجوشانید. بر روی سس نمک و فلفل بپاشید. روی آن را بپوشانید و کنار بگذارید.
  4. در ماهیتابه ای، ۱ قاشق چای خوری روغن زیتون باقیمانده را روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید. پیاز را در آن بریزید و برای حدود ۴ دقیقه تا نرم شود، در حالیکه آن را مدام هم می زنید، تفت دهید. لوبیا سبز را به همراه یک سوم پیمانه آب در آن بریزید و درب آن را بگذارید. آن را برای ۱ تا ۲ دقیقه تا لوبیا ها براق شوند، بپزید. سپس درب ظرف را برداشته و برای ۳ تا ۴ دقیقه ی دیگر تا نرم شوند و پیاز قهوه‌ای رنگ شود ، بپزید. سس را گرم کنید، اگر لازم شد با شیر آن را رقیق کنید. مرغ سوخاری ها را با لوبیا سبز، برنج و سس سرو کنید.