مرغ پیچ گردویی

مرغ پیچ گردویی

آرد سوخاری و گردو، مرغ پیچ گردویی را ترد می کنند، قارچ به آن طعم دودی می دهد و اسفناج آن را سرشار از آهن می کند. حتما این غذا را امتحان کنید!


نکاتی در رابطه با تهیه ی مرغ پیچ گردویی :

۱- گردو را تفت دهید و خرد کنید.
۲- سیر و موسیر را ریز خرد کنید.
۳- قارچ را خرد کنید.
۴- در این دستور، به ۳ عدد نصفه ی سینه مرغ (هر کدام به وزن حدود ۱۷۰ گرم) نیاز دارید. هر نیمه را از وسط برش داده و به صورت پروانه ای باز کنید و بکوبید.

از قبل، فر را با حرارت ۱۹۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. سه چهارم پیمانه از گردو را آسیاب کنید و با آرد سوخاری ترکیب کنید.
در ماهیتابه ای روی حرارت متوسط، روغن زیتون را گرم کنید. سیر و موسیر را برای حدود ۴ دقیقه تا نرم شوند، تفت دهید. قارچ و آویشن را در ماهیتابه بریزید و برای حدود ۴ دقیقه تا قارچ ها طلایی شوند، تفت دهید. مواد را از ماهیتابه برداشته و کنار بگذارید. برگ های اسفناج و آب را در ماهیتابه بریزید و برای حدود ۱ دقیقه تا نرم شوند، بپزید. اسفناج را خرد کنید و به ترکیب قارچ اضافه کنید. یک دوم پیمانه گردو را به مواد اضافه کنید.
بر روی هر سینه مرغ یک چهارم قاشق چای خوری نمک و مقداری فلفل بپاشید. ۱ سینه مرغ را روی سطح کار پهن کنید و یک سوم از ترکیب قارچ و گردو را در آن، به فاصله یک و نیم سانت از کناره ها، قرار دهید. مرغ را بپیچید و آن را با نخ مخصوص آشپزی محکم ببندید. سطح مرغ را با ترکیب آرد سوخاری به خوبی بپوشانید. این مراحل را برای مرغ های باقیمانده تکرار کنید. مرغ ها را در سینی فر قرار دهید و برای حدود ۳۰ دقیقه تا طلایی شوند، بپزید. مرغ ها را از فر خارج کنید، نخ دور آن ها را باز کنید و برش دهید.