پاستا ی مرغ و قارچ

پاستا ی مرغ و قارچ

پاستا ی مرغ و قارچ با فتوچینی، بافت خامه ای دارد ولی اصلا سنگین نیست. غذایی بسیار خوشمزه و مغذی است. کرفس و جعفری هم آن را ترد و خوش رنگ می کنند. حتما آن را امتحان کنید.
نکاتی در رابطه با تهیه ی پاستا ی مرغ و قارچ :

۱- از پاستای فتوچینی استفاده کنید.
۲- از گوشت فیله ران مرغ استفاده کنید.
۳- موسیر را ریز خرد کنید.
۴- قارچ ها را از وسط نصف کنید. اگر خیلی بزرگ هستند آنها را ۴ قسمت کنید.
۵- پنیر پارمزان را رنده کنید. همچنین به مقداری پنیر پارمزان اضافی برای سرو نیاز دارید.
۶- کرفس را با برگ هایش نازک برش دهید.
۷- برگ های جعفری را خرد کنید.

پاستای فتوچینی را در آب نمک بپزید، در حدی که بیش از حد نرم نشود یا اصطلاحا زیر دندان بیاید. یک و نیم پیمانه آب پاستا را برداشته و کنار بگذارید، سپس پاستا را آبکشی کنید.
بر روی فیله مرغ، نمک و فلفل بپاشید. در ماهیتابه ای روی حرارت متوسط رو به بالا، ۱ قاشق غذاخوری از کره را آب کنید. مرغ را در آن و برای ۶ تا ۸ دقیقه تا قهوه ای رنگ و مغز پخت شود، بپزید( در میانه پخت، مرغ را پشت و رو کنید). مرغ را از ماهیتابه خارج کنید و کنار بگذارید.
حرارت را به متوسط کاهش دهید و ۱ قاشق غذاخوری کره باقیمانده را در ماهیتابه آب کنید. موسیر و قارچ ها را در آن برای حدود ۸ دقیقه تا قهوه ای طلایی شوند، بپزید (مواد را مدام هم بزنید). اگر مواد خیلی زود قهوه ای شد، مقداری آب پاستا به آن اضافه کنید. سرکه را به مواد اضافه کنید، آن را بجوشانید و بگذارید تا حجم مواد نصف شود.
مرغ را برش دهید و به همراه خامه ، پنیر پارمزان رنده شده ، ۱ پیمانه از آب پاستا و پاستا به سایر مواد اضافه کنید. مواد را خوب با هم ترکیب کنید ، در صورت نیاز آب پاستای بیشتری به آن اضافه کنید. کرفس و جعفری را به مواد اضافه کنید و خوب با سایر مواد ترکیب کنید. برای سرو روی آن پنیر پارمزان رنده شده، بریزید.