پاناکوتای شکلات سفید

پاناکوتای شکلات سفید

روش تهیه  پاناکوتای شکلات سفید:

شیر موجود در پاناکوتای شکلات سفید پروتئین، دارای  کلسیم و ویتامین B۱۲ ماست که  نقش مهمی در پیشگیری از بروز عوارض پوستی همچون خشکی، شکنندگی و اگزما دارد. کاکائو و یا شکلات داراى مواد چربى و پر کالرى است و اگر آن را بعد از غذا بخورند مخصوصا اگر غذاها سنگین و پرچربى باشند دستگاه هاضمه را به زحمت مى اندازد. صد گرم شکلات داراى پانصد کالرى حرارت است . شکلات به علت چربى زیادى که دارد هضم آن مشکل است و چون قابض است تولید یبوست مى کند. کسانى که ورم مفاصل و رماتیسم دارند و یا از نظر کلیه ها و کبد علیل هستند نباید آن را بخورند. دانه کاکائو داراى پنجاه درصد چربى است ولی در مقابل آن شکلات سرشار از کلسیم و فسفات دوشو است . هم چنین داراى ویتامین ((د)) مى باشد که این ویتامین براى تهیه کلسیم استخوانها نقش مهمى به عهده دارند. بنابراین شکلات غذایى است که ضد سستى استخوانها مى باشد و مى توان به بچه ها داد به شرطى که از مقدار معینى تجاوز نکند.
کاکائو داراى دو درصد ((نئوبرومین )) و ((کافئین )) است که مصرف آن براى تقویت اعصاب کسانى که کارهاى فکرى مى کنند مفید است و در عین حال داراى اوکسالات دوکلسیم است که این ماده ، شکلات را براى کسانى که نقرس دارند یا چاق هستند و یا امراض کبدى و یا رماتیسم دارند زیانبخش کرده است . شکر براى معده خوب است ، لیکن براى معده صفرائى زیان آور است چون شکر به صفراء تبدیل مى شود، شکر راه بندها را باز مى کند، تشنگى آور است ، شکر کهنه خون تیره و پرمایه به وجود مى آورد، بلغم را از معده مى زداید، نرم کننده ، زداینده و شستشودهنده است.
خواص  پاناکوتای شکلات سفید :

شیرو خامه سرد هستند و در مقابل شکلات و شکر دارای طبیعتی گرم می باشند.

از شب قبل یک بسته ژله را یا یک پیمانه آب جوش و نصف پیمانه آب سرد درست کرده و در ظرفی بریزید که قطرش کم شود و بگذارید تا فردا سفت شود.
سپس ژله را قالب قلب یا هر شکل دلخواه بزنید و در دیواره لیوان بچسبانید فقط دقت کنید اصلا حباب ایجاد نشود بین ژله و لیوان چون در صورت ریختن مواد داخل لیوان ، ژله کنده شده و به داخل لیوان می افتد. لیوانها را در یخچال بگذارید تا ژله ها شل نشوند.
ابتدا پودر ژلاتین را در مقداری آب سرد حل کنید تا آب به خرد پودر رود و شکفته شود سپس آن کاسه را در کاسه ای که آب جوش در آن ریختید بگذارید تا پودر حل شود.
در یک شیر جوش، شیر و خامه را بریزید تا داغ شوند وقتی کف آن شروع به جوشیدن کرد آن را خاموش کنید و سپس شکر، تکه های شکلات سفید و پودر ژلاتین را به آن اضافه کنید و در محیط بگذارید تا کاملا سرد شوند.
سپس مواد آماده شده را در لیوان های آماده شده بریزید و در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد ، دقت کنید اگر مقداری هم گرم باشد ژله ها آب می شوند.
در هنگام سرو مقداری خامه قنادی روی آن مدل دار بریزید. یک تکه مارشمالو را با خلال دندان روی آن بگذارید و یک نی برای نوشیدن این دسر خوشمزه داخل آن فرو کنید.