کاری مرغ نپالی

کاری مرغ نپالی

این کاری مرغ با مواد تازه و ماست بسیار خوشمزه تر از کاری های هندی است. حتما آن را امتحان کنید.
نکاتی در رابطه با تهیه ی کاری مرغ نپالی:

۱- به ۸ عدد ران مرغ نیاز دارید.
۲- پیاز، سیب زمینی ها و گوجه ها را خرد کنید.
۳- برگ های گشنیز را جدا کنید. ساقه های گشنیز را ریز خرد کنید.
۴- استفاده از فلفل چیلی قرمز اختیاری است.
۵-از تکه ای ۵ سانتی متری زنجبیل تازه استفاده کنید. پوست آن را جدا کنید و آن را خرد کنید.
۶- به یک بوته به اضافه ی ۴ حبه سیر نیاز دارید. آن ها را پوست بگیرید.
۷- برای مزه دار شدن مرغ ها، آن ها را برای ۱ ساعت تا ۱ شب در یخچال قرار دهید.

برای مزه دار کردن مرغ ها، در ماهیتابه ای روی حرارت متوسط، تکه های زنجبیل و یک بوته سیر پوست کنده را به همراه دانه های رازیانه و هل بریزید. آن ها را برای ۱ دقیقه تا عطرشان بلند شود، تفت دهید. سپس آن ها را در هاون ریخته و به همراه پودر فلفل چیلی و یک نوک انگشت نمک بکوبید، تا به صورت خمیر در آید.
آن را به همراه ماست ، آب لیمو و رنده پوست لیمو در ظرفی بریزید و خوب ترکیب کنید. ران های مرغ را در آن بریزید و به خوبی با مواد بپوشانید. آن را برای ۱ ساعت تا ۱ شب در یخچال قرار دهید.
فر را از قبل با حرارت ۱۹۰ درجه ی سانتی گراد گرم کنید. در ظرفی که بتوانید آن را در فر قرار دهید، ۴ قاشق غذاخوری روغن گرم کنید. چوب دارچین، ۴ حبه سیر، دانه های رازیانه و برگ بو ها را در آن بریزید. مرغ ها را در یک لایه روی آن ها بچینید و برای ۵ دقیقه بپزید.
زردچوبه و گشنیز آسیاب شده را و سپس پیاز، سیب زمینی، گوجه و ساقه های گشنیز خرد شده را به آن ها اضافه کنید. مرغ ها را بچرخانید و برای ۵ تا ۱۰ دقیقه تا قهوه ای شوند، بپزید. روی مواد ۳۵۰ میلی لیتر آب سرد بریزید و بگذارید تا بجوشد.
سپس آن را برای ۵۰ دقیقه تا ۱ ساعت در فر قرار دهید، تا مرغ نرم و مغز پخت شود. آن را هر از گاهی هم بزنید.
چوب دارچین، دانه های هل و برگ بو ها را از غذا خارج کنید. آن را در بشقاب بکشید از فلفل چیلی قرمز خرد شده (در صورت تمایل) و برگ های گشنیز روی آن ها بریزید. می توانید آن را به همراه مقداری ماست و سالاد، با برنج یا نان میل کنید.