کیک براونی قلبی (برای ولنتاین)

کیک براونی قلبی (برای ولنتاین)

شما می توانید برای مناسبت های مختلف و همین طور روز ولنتاین این کیک های خوشمزه را تهیه و نوش جان کنید . امیدواریم از مجموعه ی دستورهای ویژه ی این روز لذت ببرید و در کنار دوستان و خانواده خود لحظات شیرینی را بگذرانید .
کیک براونی قلبی (برای ولنتاین) :

۱- به کره اضافی برای چرب کردن قالب نیاز دارید.
۲- از شکلات تلخ استفاده کنید. آن را خرد کنید.
۳- اگر دسترسی دارید از ۲ قاشق چای خوری عصاره وانیل استفاده کنید.
۴- به پودر قند، شکر و پودر کاکائو برای تزیین نیاز دارید.
۵- با این میزان مواد ۱۲ عدد قلب خواهید داشت.

از قبل، فر را با حرارت ۱۶۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. قالبی( به ابعاد حدود ۲۰ در ۳۰ سانتی گراد) را با کره چرب کنید و در کف قالب کاغذ روغنی پهن کنید.
در ظرفی مناسب مایکروفر کره، شکر قهوه ای و شکلات را با هم ترکیب کنید. آن را برای حدود ۱ دقیقه با درجه بالا تا شکلات نرم شود در مایکروفر بگذارید . آن راهم بزنید اگر نرم نشده بود، ۱۰ ثانیه دیگر در مایکروفر بگذارید.
وانیل و تخم مرغ را به شکلات آب شده، اضافه کنید و با قاشق چوبی مواد را هم بزنید. سپس آرد و نمک را اضافه کنید و هم بزنید.
خمیر را در قالب آماده بریزید و سطح آن را یکدست کنید. بروانی را به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه بپزید، تا زمانیکه خلال دندانی که در وسط کیک فرو بردید و بیرون آوردید، تمیز باشد. بگذارید بروانی خنک شود.
کناره های کیک را با چاقو از دیواره های قالب جدا کنید. کیک را از قالب خارج کنید، کاغذ روغنی را جدا کنید و آن را چرخانده و روی سطح کار بگذارید. کیک را با قالب طرح قلب (حدود ۶ سانتی متری)، قالب بزنید. در صورت تمایل بر روی آن ها پودر کاکائو، پود قند و یا شکر بپاشید.