کیک پرتقالی

کیک پرتقالی

کیک پرتقالی بسیار لذبذ و خوش طعم می باشد که در فصل سرد زمستان برای عصرانه بسیار دلچسب و مناسب است.

روغن مایع را با آب پرتقال و تخم مرغ ها با هم مخلوط کنید و با هم خوب هم بزنید سپس در حین هم زدن پوست پرتقال رنده شده را نیز به مواد اضافه کنید و مجددا هم بزنید .
در ظرف دیگری آرد، بکینگ پودر و شکر را با هم مخلوط کنید و هم بزنید در حین هم زدن کم کم مواد این ظرف را با ظرف قبلی مخلوط کنید و هم بزنید. فر را روشن کنید تا گرم شود در این فاصله ژله تان را جدا گانه درست کنید بسته ژله پرتقال را با دو فنجان آب جوش خوب همبزنید در حدی که رقیق شود و به صورت مایع یکدست نارنجی رنگ در بیاید. و می گذاریم در یخچال تا خودش را بگیرد فقط دقت کنید که در حالی که ژله خیلی سفت نشده باید از آن استفاده کرد یعنی در حالنی که ژله نیمه خودش را گرفته به آن نیاز داریم.
با یک لیوان آب پرتقال شربتی رقیق یا شکر درست می کنیم. ظرف قالبی و یا سینی که در آن می خواهیم کیک بپزد چرب می کنیم و خمیر کیک را درون آن میریزیم و می گذاریم در فر با حرارات ۱۷۵ درجه سانتی گراد به مدت ۳۰ دقیقه بپزد. برای اینکه مطمین شوید که کیک کامل پخته است یا خیر، خلال چوبی را در کیک فرو کنید اگر خمیر کیک به خلال نچسبید کیک پخته شده است.
بعد از اینکه کیک پخت شد ابتدا آب پرتقالی که درست کردین به آرامی روی کیک بریزید و سپس ژله نیمه بسته شده را هم روی کیک بریزید و در نهایت کل کیک را در یخچال بگذارید تا ژله روی آن به طور کامل بسته شود می توانید کیکتان را با خامه تزئین و نوش جان کنید.