آموزش آشپزی

پاناکوتای شکلات سفید

دوشنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۵
168 views
0دیدگاه
نوشته:سلمان سالاری

پاناکوتای شکلات سفید

پاناکوتای شکلات سفید

روش تهیه  پاناکوتای شکلات سفید:

شیر موجود در پاناکوتای شکلات سفید پروتئین، دارای  کلسیم و ویتامین B۱۲ ماست که  نقش مهمی در پیشگیری از بروز عوارض پوستی همچون خشکی، شکنندگی و اگزما دارد. کاکائو و یا شکلات داراى مواد چربى و پر کالرى است و اگر آن را بعد از غذا بخورند مخصوصا اگر غذاها سنگین و پرچربى باشند دستگاه هاضمه را به زحمت مى اندازد. صد گرم شکلات داراى پانصد کالرى حرارت است . شکلات به علت چربى زیادى که دارد هضم آن مشکل است و چون قابض است تولید یبوست مى کند. کسانى که ورم مفاصل و رماتیسم دارند و یا از نظر کلیه ها و کبد علیل هستند نباید آن را بخورند. دانه کاکائو داراى پنجاه درصد چربى است ولی در مقابل آن شکلات سرشار از کلسیم و فسفات دوشو است . هم چنین داراى ویتامین ((د)) مى باشد که این ویتامین براى تهیه کلسیم استخوانها نقش مهمى به عهده دارند. بنابراین شکلات غذایى است که ضد سستى استخوانها مى باشد و مى توان به بچه ها داد به شرطى که از مقدار معینى تجاوز نکند.
کاکائو داراى دو درصد ((نئوبرومین )) و ((کافئین )) است که مصرف آن براى تقویت اعصاب کسانى که کارهاى فکرى مى کنند مفید است و در عین حال داراى اوکسالات دوکلسیم است که این ماده ، شکلات را براى کسانى که نقرس دارند یا چاق هستند و یا امراض کبدى و یا رماتیسم دارند زیانبخش کرده است . شکر براى معده خوب است ، لیکن براى معده صفرائى زیان آور است چون شکر به صفراء تبدیل مى شود، شکر راه بندها را باز مى کند، تشنگى آور است ، شکر کهنه خون تیره و پرمایه به وجود مى آورد، بلغم را از معده مى زداید، نرم کننده ، زداینده و شستشودهنده است.
خواص  پاناکوتای شکلات سفید :

ادامه ی مطلب

ژله خرده شیشه ای

دوشنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۵
150 views
0دیدگاه
نوشته:سلمان سالاری

ژله خرده شیشه ای

ژله خرده شیشه ای

اموزش تهیه ژله خرده شیشه ای :

ژله رنگین کمان حاوی آمینواسیدهای طبیعی است که برای پوست خوب است، به بازسازی سلولهای جدید بدن کمک می کند، کالری کمی دارد در نتیجه برای دست یافتن به وزن ایده آل مناسب است، از کربوهیدرات و ویتامین B غنی است، به افزایش ایمنی بدن کمک می کند، منبع غنی اسید فولیک بوده که برای سلامت مو مفید است و از نازک شدن و ریزش مو جلوگیری می کند، به کاهش کلسترول بد کمک می کند، برای التهاب و ورم مفاصل خوب است و آن را کاهش می دهد.

ادامه ی مطلب

ژله رنگین کمان

دوشنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۵
142 views
0دیدگاه
نوشته:سلمان سالاری

ژله رنگین کمان

ژله رنگین کمان

اموزش تهیه ژله رنگین کمان  :

ژله حاوی آمینواسیدهای طبیعی است که برای پوست خوب است، به بازسازی سلولهای جدید بدن کمک می کند، کالری کمی دارد در نتیجه برای دست یافتن به وزن ایده آل مناسب است، از کربوهیدرات و ویتامین B غنی است، به افزایش ایمنی بدن کمک می کند، منبع غنی اسید فولیک بوده که برای سلامت مو مفید است و از نازک شدن و ریزش مو جلوگیری می کند، به کاهش کلسترول بد کمک می کند، برای التهاب و ورم مفاصل خوب است و استرس را کاهش می دهد

ادامه ی مطلب
صفحه 1 از 2712345...1020...قبلی »